AKTUALNOŚCI

09-01-2018

NABÓR NA WARSZTATY AKTORSKIE (CASTING)

JEŚLI CHCESZ:

  • występować na scenie
  • nauczyć się profesjonalnej pracy aktora
  • być częścią zespołu z 18-letnią tradycją
  • brać udział w warsztatach i pokazach teatralnych

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapraszamy na pięciomiesięczne warsztaty aktorskie, których zwieńczeniem będzie teatralna premiera. Najlepsi dołączą do stałego zespołu Teatru Kontrapunkt.

CASTING
26.01 (piątek) g. 18:30, Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3, Warszawa

CO PRZYGOTOWAĆ?

  • Naucz się krótkiego tekstu. To może być wiersz lub proza
  • Naucz się na pamięć poniższego fragmentu Beniowskiego J. Słowackiego:

„Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:
A czasem był jak piorun jasny, prędki,
A czasem smutny jako pieśń stepowa,
A czasem jako skarga nimfy miętki,
A czasem piękny jak aniołów mowa…
Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem.
Strofa być winna taktem, nie wędzidłem.”

ZAPISY NA CASTING: info@teatrkontrapunkt.pl, w tytule maila: „warsztaty aktorskie”

Więcej o warsztatach aktorskich >  02-11-2014

„PRZY DRZWIACH ZAMKNIĘTYCH” WRACA NA AFISZ

Premiera dramatu Jean Paul Sartre’a w Teatrze Kontrapunkt miała miejsce w marcu 2007 roku. Po pięciu latach wróciliśmy do tego spektaklu. Po kolejnych dwóch latach przekonanie, że „piekło to inni” nadal wydaje się być szalenie aktualne, dlatego po raz kolejny zapraszamy naszych widzów w podróż w głąb siebie. Do obsady spektaklu, w roli Kelnera, dołącza Maciej Grabowski, który debiutował w tym roku w spektaklu „Letni dzień”.

Najbliższe spektakle zostały zaplanowane na 16 i 17 listopada 2014 o g. 19:00 w Natolińskim Ośrodku Kultury. Wstęp wolny.

Więcej >

Plakat "Przy drzwiach zamkniętych"


 

02-06-2014

PREMIERA „LETNIEGO DNIA” ZA NAMI

Była ciężka praca, były nerwy i niepokój. Wreszcie dwa udane spektakle i gorące brawa. Wszystkim, którzy byli z nami w dniach dwóch premier „Letniego dnia” serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do dzielenia się swoimi wrażeniami na:

http://teatrkontrapunkt.pl/letni-dzien-slawomir-mrozek/

Na kolejne spektakle zapraszamy już w sobotę, 14 czerwca o g. 19:00 i niedzielę, 15 czerwca o g. 18:00.

"Letni dzień": reżyser oraz zespół aktorski

 


17-04-2014

TRWAJĄ PRÓBY DO NOWEJ PREMIERY

Już 31 maja zaprosimy Was na kolejną premierę Teatru Kontrapunkt – „Letni dzień” Sławomira Mrożka. Reżyseruje Zbigniew Bogdański. W obsadzie znaleźli się: Paulina Sygnatowicz – Wiesner, Jakub Dowgird, Maciej Maciejski i debiutujący Maciej Grabowski oraz Krzysztof Kuc i Paweł Frąckiewicz. Więcej na temat spektaklu tutaj.

 

Letni dzień


27-03-2014

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru życzymy Wam wielu niezapomnianych teatralnych spotkań. Nie tylko w Teatrze Kontrapunkt!

Dzien Teatru


08-12-2013

PREMIERA „POMIESZANIA Z POPLĄTANIEM” JUŻ ZA TYDZIEŃ!

Dzięki Waszemu wsparciu i pomocy finansowej, jaką okazaliście nam wspierając nasz projekt na „Polak potrafi” już za tydzień, w niedzielę 15 grudnia i poniedziałek, 16 grudnia będziemy mogli zaprosić Was na premierę sztuki Michaela Frayna „Pomieszanie z poplątaniem”. O spektaklu możecie przeczytać tutaj.

Pomieszanie


 

15-10-2013

WESPRZYJ NASZĄ NAJNOWSZĄ PREMIERĘ NA „POLAK POTRAFI”


05-09-2013

TRWAJĄ PRÓBY DO NOWEJ PREMIERY

Jeszcze przed wakacjami rozpoczęliśmy próby do kolejnego spektaklu. Tym razem na warsztat bierzemy trzy jednoaktówki Michaela Frayna pod wspólnym tytułem „Pomieszanie z poplątaniem”. To lekko zwariowana komedia, której bohaterami są dwa pełne wdzięku małżeństwa nie zawsze radzące sobie ze współczesnym światem, techniką, a nawet z samymi sobą. – Poprzez prozaiczne sytuacje dnia codziennego opowiada o ważnych, a może nawet i najważniejszych, aspektach życia każdego człowieka. Niekiedy w sposób prześmiewczy ukazuje drugie dno zawiłych relacji międzyludzkich – tłumaczy reżyser spektaklu, Kamila Janaszek.

W obsadzie znaleźli się: Filip Florysiak, Paweł Frąckiewicz, Katarzyna Gajewska, Kinga Kalińska, Krzysztof Kuc, Paulina Puk, Paulina Staniaszek oraz debiutujący w Teatrze Kontrapunkt: Paweł Jakubowski i Wojciech Latosiński. Premiera planowana jest na grudzień 2013.

Więcej o spektaklu >> 

 


29-08-2013

TRZY TYTUŁY I CZTERY SPEKTAKLE NA INAUGURACJĘ SEZONU 2013/14

Wrzesień w Natolińskim Ośrodku Kultury należeć będzie do Teatru Kontrapunkt! Na dobry początek sezonu 2013/14 zagramy aż cztery spektakle (trzy tytuły). Zaczynamy optymistycznie, w niedzielę, 15 września o g. 19:00 kultowym spektaklem „Kantata na cztery skrzydła”. Kończymy refleksyjnym „Dowodem” (do obsady wraca Ewa Sitarska). W międzyczasie zaprezentujemy zabawny spektakl „Agata szuka pracy”.

Wrześniowe spektakle to początek pełnego niespodzianek sezonu. Przez całe wakacje trwały bowiem próby do nowej sztuki, jakiej w Kontrapunkcie jeszcze nie było. Szczegóły już wkrótce.

palakat


 

28-05-2013

PREMIERA „TRATWY” JUŻ 8 i 9 CZERWCA

W Teatrze Kontrapunkt trwają ostatnie próby do premiery jednoaktówki Sławomira Mrożka „Na pełnym morzu”. Spektakl grany będzie pod tytułem „Tratwa”. To efekt pracy warsztatowej uczestników warsztatów teatralnych, którzy szlifowali swoje umiejętności pod okiem Zbigniewa Bogdańskiego.

Teatr Kontrapunkt po „Tratwę” pierwszy raz sięgnął w 2010 roku, jako znakomite narzędzie warsztatowe właśnie. Obecna premiera będzie odświeżoną wersją poprzedniego spektaklu.

Więcej informacji >> 

Plakat "Tratwa"


 

04-03-2013

POTWIERDZAMY DATĘ PREMIERY „WIECZORU KAWALERSKIEGO” – 17 i 18 MARCA 

Scenografia gotowa, kostiumy się szyją, tekst nauczony, plakat wydrukowany. Możemy oficjalnie potwierdzić datę premiery „Wieczoru kawalerskiego”! Na pierwszą w naszym dorobku farsę zapraszamy już 17 i 18 marca o g. 19:00 do Natolińskiego Ośrodka Kultury, ul. Na Uboczu 3. Wstęp wolny!

Czytaj więcej na temat spektaklu >>

Plakat do spektaklu "Wieczór kawalerski"


 

20-01-2013

PIERWSZA PRÓBA KOSTIUMOWA „WIECZORU KAWALERSKIEGO” 

Na dwa miesiące przed premierą „Wieczoru kawalerskiego” zrobiliśmy pierwszą przymiarkę do kostiumów. A te w tej sztuce nie będą one bez znaczenia. Dziewczyny już rozpoczęły intensywny program zrzucania kilogramów – nie tylko po to, aby wbić się w okazałą suknię ślubną. W tym spektaklu pokażą Wam  wszystkie swoje atuty ;-).

PS. Witamy w naszym gronie Agatę Zalewską, która odpowiada za scenografię i kostiumy.

Wieczór kawalerski

fot. Agata Zalewska


 

13-03-2012

PIERWSZE PRÓBY DO „WIECZORU KAWALERSKIEGO”

Rozpoczęliśmy próby do nowej sztuki w naszym repertuarze. Tym razem zaprosimy Was na lekką i zabawną brytyjską komedię: „Wieczór kawalerski”. Reżyseruje Kuba Dowgird.

H&H Color Lab