2011: DROGA DO SZCZĘŚCIA /Richard Yates/

Amerykańskie przedmieścia lat pięćdziesiątych. Dom przy Revolutionery Road. April i Frank Wheeler mają wszystko: dzieci, dom, dobrą pracę… Ale czy są szczęśliwi? Gdy uświadomią sobie, że niczym nie różnią się od wszystkich ludzi w tej „przeklętej miejscowości”, postawią wszystko na jedną kartę. Czy droga, którą wybiorą okaże się szczęśliwa?

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie wydanej w 1961 roku powieści Richarda Yatesa. Nagrodzona National Book Award książka doczekała się w 2008 roku ekranizacji z rewelacyjnymi rolami Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Na teatralne deski trafia jednak po raz pierwszy. O Drodze… znany amerykański dramaturg i poeta Tennessee Williams pisał: Mamy do czynienia z czymś więcej niż tylko błyskotliwie napisaną powieścią: poza znakomitym stylem jest coś, co sprawia, że książka od pierwszej chwili intensywnie i błyskotliwie ożywa.

scenariusz i reżyseria: Paulina Sygnatowicz-Wiesner

obsada: Kamila Janaszek/Katarzyna Gajewska , Kamila Koźbiał/Katarzyna Merska-Pietrak, Paulina Sygnatowicz-Wiesner, Krzysztof Chyla/Paweł Frąckiewicz, Jakub Dowgird, Marek Malanowski

premiera: 22 października 2011

SPEKTAKL | 11.04.2015

fot. Marcin Wiesner // 11 kwietnia 2015

PREMIERA B | 24.10.2011

fot. Artur Sygnatowicz // 24 października 2011

Dodaj recenzję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


H&H Color Lab