2005: Podróż do wnętrza pokoju /Michał Walczak/

Jerzy Skóra ma 32 lata, przyjaciela Złotego, dziewczynę Elkę i „wciąż na niego płacą rodzice”. Chcąc się uwolnić od tej frustrującej, zamkniętej sytuacji wynajmuje mieszkanie, „przytulną, małą kawalerkę na Próżnej”. Im bardziej stara się być kimś ważnym, wyjątkowym, zaznaczyć swoją obecność w świecie „tam na zewnątrz”, tym bardziej wrasta do środka odbywając mroczną „podróż do wnętrza pokoju”. Nie jest jednak sam…

 

„Skóra jest ode mnie starszy. Ale oczywiście wiele nas łączy, to ironiczne spojrzenie na świat i nieustanne poddawanie w wątpliwość swojego dramatu. Bo Skóra wciąż ma wątpliwości. (…)” – mówił o swoim bohaterze autor – Michał Walczak. – „Pewien schemat jest oczywiście z ‚Kartoteki’, ale mój Jerzy Skóra nie jest Bohaterem. Jest człowiekiem rozedrganym, ma swój mały program i nie aspiruje do wielkich spraw, nie chce być bohaterem, choć jest do tego przymuszany.”

 („Gazeta Wyborcza” 13-14.12.2003)

reżyseria: Zbigniew Bogdański

obsada: Jakub Dowgird, Filip Florysiak, Paweł Frąckiewicz, Katarzyna Gajewska, Karolina Karwan, Lila Krych, Bartosz Sadowski,  Michał Sporzyński, Paulina Sygnatowicz, Jerzy Fornal (aktor) – gościnnie, Zbigniew Bogdański (aktor) – okazjonalnie (w 75. rocznicę urodzin)

opracowanie muzyczne i wariacje dramaturgiczne na temat : Zbigniew Bogdański

scenografia: Paulina Sygnatowicz

wykonanie rekwizytów (czaszka): Paweł Frąckiewicz

opracowanie świateł: Marek Kowalczyk

 

premiera: grudzień 2005

 

 

Dodaj recenzję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


H&H Color Lab