WARSZTATY AKTORSKIE

Weź udział w czteromiesięcznym cyklu warsztatów aktorskich i dołącz do zespołu Teatru Kontrapunkt. Casting już 26 stycznia i 04 lutego 2018 roku Poznaj szczegóły.  

Nabór do Teatru Kontrapunkt odbędzie się w formie czteromiesięcznych warsztatów, sprawdzających predyspozycje, zdeterminowanie i gotowość do pracy aktora na scenie. Udział w warsztatach aktorskich jest bezpłatny.

DLA KOGO:  studenci i absolwenci uczelni wyższych, osoby dorosłe

KIEDY I GDZIE:  każdy piątek g. 18:30-21:30 i niedzielę g. 10:00-14:00 w Natolińskim Ośrodku Kultury, ul. Na Uboczu 3, Warszawa

O WARSZTATACH AKTORSKICH: Dzięki doświadczeniu prowadzących, Zbigniewowi Bogdańskiemu i Paulinie Staniaszek, praca będzie przebiegała dwutorowo. Z jednej strony rozwijany będzie kunszt pracy ze słowem, emisja głosu, dykcja, interpretacja tekstu, a z drugiej tajniki pracy z ciałem – ruch sceniczny, kompozycja grupowa, uwrażliwienie ciała, rytmika. W kolejnych etapach uczestnicy poznają pracę z rekwizytem, nauczą się budować etiudy, przejdą przez elementarne zadania aktorskie. Zwieńczeniem warsztatów będzie otwarty pokaz, stanowiący ostateczną weryfikację umiejętności adeptów i otwierający im drogę do udziału w produkcjach i przedsięwzięciach Teatru Kontrapunkt.

CASTING: Uczestnicy warsztatów zostaną wyłonieni w trakcie castingu, podczas którego zostaną poproszeni o zaprezentowanie dwóch tekstów (dowolnego wiersza lub prozy) oraz fragmentu „Beniowskiego” J. Słowackiego.

Kiedy i gdzie: 26 stycznia (piątek) g. 18:30, Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3, Warszawa

Co przygotować: 
– dowolny wiersz lub fragment prozy
– poniższy fragment „Beniowskiego” J. Słowackiego:

„Chodzi mi o to, aby język giętki

Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:

A czasem był jak piorun jasny, prędki,

A czasem smutny jako pieśń stepowa,

A czasem jako skarga nimfy miętki,

A czasem piękny jak aniołów mowa…

Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem.

Strofa być winna taktem, nie wędzidłem.”

 

O PROWADZĄCYCH:

Paulina Staniaszek – w zespole Teatru Kontrapunkt od 2013 roku, zagrała Agatę w „Agata szuka pracy” (spektakl wieńczący warsztaty teatralne), Daphne w „Wieczorze kawalerskim” oraz Lynn w „Pomieszaniu z poplątaniem”. Od 2014 roku uczęszcza do Studia Pantomimy Bartłomieja Ostapczuka. Bierze udział w spektaklach i działaniach Warszawskiego Centrum Pantomimy. Gra w spektaklach Sceny Plastycznej Leszka Mądzika, Teatru A3, Teatru Opera Modern. Na co dzień jest aktorką Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy.
Zbigniew Bogdański – aktor, reżyser, pedagog. Twórca i dyrektor artystyczny Teatru Kontrapunkt. Ukończył wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, gdzie uzyskał również dyplom reżysera dramatu. Jako aktor zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Polskiego w „Dziadach” Mickiewicza w reżyserii Aleksandra Bardiniego. Zdobył uznanie jako inscenizator sztuk Aleksandra Fredry, Witkacego i Sławomira Mrożka. Był dyrektorem Teatru Dramatycznego w Gdyni, pełnił także funkcję I reżysera w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W latach 70. był pedagogiem w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, a w latach 80. i 90. w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Warszawie. Od lat osiemdziesiątych mieszka w Warszawie, gdzie współpracował z większością teatrów (obecnie oglądać go można na deskach Teatru Narodowego).  W 2000 roku stworzył na Ursynowie Teatr Kontrapunkt.

O TEATRZE KONTRAPUNKT:
18 lat działalności, na koncie 23 premiery, a w szeregach dziesiątki młodych artystów. Teatr klasycznej formy, założony i prowadzony przez Zbigniewa Bogdańskiego stał się jednym z najbardziej wartościowych miejsc na kulturalnej mapie Warszawy, gdzie młodzi adepci mogą uczyć się rzemiosła, rozwijać wrażliwość i zdobywać doświadczenie na scenie. Duży nacisk położony jest na wyuczenie etyki pracy aktorskiej i dyscypliny, bez których uprawianie teatru w żadnej formie nie byłoby możliwe. Dzięki temu ursynowski Teatr Kontrapunkt od lat kojarzony jest z profesjonalizmem.

Masz pytania? Napisz do nas: info@teatrkontrapunkt.pl

 

H&H Color Lab